🔸به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان تنکابن، جلسه هماهنگی آموزش حضوری مدارس با حضور مافی معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان، خلعتبری معاون آموزش متوسطه و کارشناس مسئولان و کارشناسان حوزه آموزش ابتدایی و متوسطه اول و دوم در دفتر مدیریت آپ تنکابن برگزار شد.

🔸در این جلسه ضمن تاکید بر آموزش حضوری مدارس از ۱۴ فروردین ماه با توجه به تصميم ستاد ملي مديريت كرونا مبنی بر ضرورت حضوري شدن آموزشهای مدارس جهت اهميت ارتقای كيفيت فرايند ياددهي –يادگيري و جلوگيری از استمرار افت تحصيلي دانش آموزان، مقرر شد تا با اطلاع رسانی به مدیران مدارس زمینه آموزش حضوری و اقناع سازی خانواده ها را فراهم نمایند.

🔸همچنین در پایان این جلسه مصوب گردید زنگ نمادین آموزش حضوری در ساعت ۷:۳۰ صبح یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ به صورت هماهنگ شهرستانی در تمامی مراکز آموزشی شهرستان به صدا در آید.

#اطلاعیه_مهم
#راه_مدرسه

✅ جزئیات دستورالعمل ۱۲ بندی حضوری‌شدن مدارس از ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

۱- همه عوامل اجرایی، تربیتی و آموزشی مدارس مطابق ابلاغ و جدول برنامه هفتگی در مدارس حضور یابند.

۲- تمامی فعالیت‌های تربیتی و آموزشی مربیان، آموزگاران، دبیران و هنرآموزان در همه مقاطع تحصیلی و تمام دروس به صورت حضوری (با رعایت بهداشت فردی و بهداشت محیط، استفاده مناسب از ماسک و تهویه کلاس‌های درس) انجام شود. ظرفیت‌های مجازی در صورت نیاز  صرفا به عنوان ابزار مکمل تربیت و آموزش مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

۳- تأکید بر حضور منظم دانش‌آموزان در مدرسه و کلاس درس طبق برنامه هفتگی و در صورت غیبت غیرموجه ایشان، مطابق آیین‌نامه اجرایی و سایر مقررات مربوطه مدارس اقدام نمایند.

۴- تأکید می‌شود دانش‌آموزان مبتلا به کرونا یا دارای علائم ابتلا به این ویروس یا داشتن بیماری زمینه‌ای با تأیید پزشک و رضایت والدین می‌توانند از بستر «شاد»، آموزش‌های لازم را دنبال کنند.

۵- تبیین اهمیت و ضرورت آموزش حضوری، اطلاع‌رسانی جامع و اقناع اولیای محترم دانش‌آموزان از طریق روابط عمومی ادارات‌کل، استفاده از ظرفیت فضای مجازی، انجمن‌های اولیا و مربیان، رسانه‌ها، گروه‌های آموزشی، تبلیغات محیطی و فضاسازی شهری و … به‌گونه‌ای صورت پذیرد تا ضمن کاهش نگرانی خانواده‌ها، زمینه برای حضور کامل دانش‌آموزان در مدارس فراهم شود.

۶- انجمن اولیا و مربیان مطابق آیین‌نامه اجرایی در زمینه حمل و نقل و تردد دانش آموزان مدارس نسبت به ساماندهی سرویس‌های ایاب و ذهاب دانش آموزان اقدام نمایند. هرگونه برداشت وجه از محل پرداخت هزینه سرویس برای مدرسه و انجمن اولیا و مربیان و افزایش شهریه دانش‌آموزان مدارس غیر دولتی ممنوع است.

۷- با توجه به مدت زمان باقیمانده از سال تحصیلی، ضرورت و الزامی برای تهیه پوشش متحدالشکل دانش‌آموزان نمی‌باشد. نظارت بر پوشش مناسب و لباس دانش‌آموزان مطابق فصل پنجم آیین نامه اجرایی مدارس از جانب مدیران مدارس الزامی است.

۸- جذاب‌سازی محیط مدرسه و تنوع‌بخشی در محیط‌های یادگیری از طریق برگزاری مسابقات، جشنواره‌ها، رویدادها و اردوهای فرهنگی، تربیتی و ورزشی توسط مدیران، مربیان و معلمان مدارس و استفاده از ظرفیت برنامه ویژه مدرسه (بوم) جهت کیفیت‌بخشی به فرایند‌های تربیتی و تسهیل در بازگشت‌پذیری دانش‌آموزان مورد تأکید است.

۹- هرگونه تغییر احتمالی در مفاد این بخشنامه و آموزش حضوری تابع مصوبات ستاد ملی کروناست که در صورت تصمیم جدید، صرفا از طریق وزارت آموزش و پرورش جهت اجرا، ابلاغ خواهد شد.

۱۰- تکمیل فرایند آموزش و ارزشیابی دروس شایستگی فنی در شاخه فنی و حرفه‌ای و استاندارد آموزش مهارت در شاخه کاردانش و برنامه‌ریزی برای اجرای درس کارآموزی/ کارورزی مورد تأکید است.

۱۱- بدیهی است استان‌ها، مناطق و مدارسی که عملکرد مناسبی داشته باشند مورد تقدیر و تجلیل قرار خواهند گرفت. لازم به ذکر است به دلیل اهمیت بسیار بالای سلامت دانش‌آموزان، چنانچه مواردی از شیوع مجدد بیماری و افزایش مبتلایان در مدرسه‌ای مشاهده گردید، لازم است مدیران مدارس نسبت و به ثبت اطلاعات مبتلایان در سامانه نظام مراقبت کووید ۱۹ (ایران من) در اسرع وقت اقدام و مراتب به نزدیکترین مرکز جامع خدمات سلامت و تحت پوشش وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارجاع گردد.

۱۲- مسؤولیت اجرایی این بخشنامه به عهده مدیرکل آموزش و پرورش استان بوده و نظارت و ارزیابی دقیق اجرای آن نیز بر عهده معاونت و بخش‌های مختلف اداره کل، ادارات مناطق، شهرستان‌ها و نواحی خواهد بود.

📆سه شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۰۹
📝روابط عمومی آموزش و پرورش تنکابن
🆔@aptonekabon